Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
12.02.2022
DENIM TWEED
Firma Schachenmayr přináší pro letošní rok novinku mezi udržitelnými materiály Denim Tweed   Denim Tweed  obsahuje převážně recyklované materiály. B... číst celé
03.04.2021
Borgo de' Pazzi
  Borgo de' Pazzi je italská rodinná firma, která vyrábí luxusní příze od roku 1978. Příze jsou zpracovávány ručně a firma si zakládá na tom, že ve... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

PŘEMĚNA ODPADU NA ZDROJ

PRATO TO DĚLÁ OD ROKU 1840

Italská asociace recyklovaného textilu se zrodila s touhou vylepšit práci, kterou Prato dělá po celá desetiletí, konkrétně výrobu regenerovaných tkanin. Chce proto bránit minulost a s důvěrou hledět do budoucnosti. „Nechceme konkurovat jiným sdružením, naopak se chceme spojovat a spolupracovat, abychom přispěli ke znovuzrození textilní okres Prato“.

 

Pro sdružení AS.TRI platí, že vše, co lze ve výrobním cyklu ZNOVU VYUŽÍT, NENÍ ODPAD, a proto bojuje za KONTRASTU PŘEDPISU, který s nimi tak zachází. PŘIJETÍ těchto materiálů do textilního dodavatelského řetězce je přesným opakem PRODUKCE odpadů, výsledkem čehož je PŘÍNOS PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ a služba, kterou Prato provádí již mnoho let.

V historickém okamžiku, kdy se mnoho MEZINÁRODNÍCH REALIT posunulo ve prospěch EKO-UDRŽITELNOSTI, chce okres Prato, aby byl její VÝROBNÍ PROCES uznán jako příklad nízkého dopadu na životní prostředí. AS.TRI se zavazuje zpřístupnit SVÉ ZKUŠENOSTI VYROBENÉ v terénu ve službách zákonodárců, kteří mají za úkol se touto ENVIRONMENTÁLNÍ ZÁLEŽITOSTÍ vypořádat, s přesvědčením, že společně dokážeme dát odpověď na to, co JE POTŘEBA BUDOUCNOSTI.

Procez zparcovení.

ZOTAVENÍ: Proces regenerace začíná obnovou látky nebo pleteniny ze zbytků obalu a použitého oblečení, vše se nazývá hadry.

ZPRACOVÁVÁ SE: Hadry jsou vybírány podle barvy, jemnosti a kvality a odesílány do výrobního procesu, který je přemění z odpadu na regenerovanou surovinu.

NOVÝ ŽIVOT: Regenerovaná surovina se používá k zahájení výrobního procesu, který povede ke kouzlu nového využití starého materiálu. 

 

 

Informace o textilu a recyklovaných surovinách

Výrobky dodávané společnostmi sdruženými v ASTRI, které se zabývají druhotnými textilními surovinami, jsou výsledkem procesu regenerace předspotřebních textilních vedlejších produktů (vláknitý materiál, který vzniká suchým a jarním třením, přádelny, cimóza , zbytky obalů, odpad obecně atd.) a spotřebitelské produkty (hadry obecně).

Podle běžné průmyslové praxe podle diktátu Průmyslového technického institutu Tullio Buzzi se tyto materiály získávají z řady kroků, které mohou zahrnovat karbonizační zařízení, třepení, praní v pračce, utírání, šlehání atd. To probíhá ve VIRTUOUSNÍ logice které se plně snoubí se smyslem CIRCULAR ECONOMY, který Evropský parlament zdůraznil rozhodnutím ze dne 20. dubna 2012 s definicí priorit pro sedmý akční program pro životní prostředí. Tento sedmý program stanoví cíle pro prevenci, opětovné použití a recyklaci, včetně zákazu spalování odpadu, který lze recyklovat nebo kompostovat, s odkazem na hierarchii stanovenou v rámcové směrnici o odpadech (článek 4 směrnice ES 17/6/2008 )

Vysoká hodnota druhé textilní suroviny, jako je ta, kterou zpracováváme, pomáhá chránit přírodní zdroje planety, přispívá ke snížení spotřeby vody, úspoře v kilowattech energie a tunách chemických pomocných látek a barviv, s významnými úsporami uhlíku. emise oxidu uhličitého a síry. To vše s použitím vedlejších produktů, které vznikají z pracovních procesů a použitých hadrů, pomáhá čelit lineární ekonomice, která je velmi škodlivá pro celou KOLEKTIVITU.

Slovy Paula Conneta, emeritního profesora environmentální chemie na Saint Lawrence University of Canton, New York, a tvůrce strategie Zero Waste:
SVĚT ZAČÍNÁ CHÁPAT „NEBEZPEČÍ SPALOVÁNÍ A VÝHODY ALTERNATIVY“ .
SVĚT SE ZAČÍNÁ K PŘIPOJENÍ A SMĚRU MNOHO MĚST K „PROTOKOLU ZERO WASTE“.
ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ DÁ SVĚTU PŘÍLEŽITOST K VYTVOŘENÍ PRACOVNÍCH PRACÍ. RECYKLACE Z DŮSTOJNOSTI PLATU V TĚŽKÝCH DOBACH HOSPODÁŘSTVÍ. RECYKLACE VZDĚLÁVÁ A NAJÍMÁ MUŽE A ŽENY V EKOLOGICKÝCH PRÁCÍCH, VYTVÁŘÍ DESETIKRÁT VÍCE PRACOVNÍCH PRACÍ POTŘEBNÝCH PRO LIKVIDACE MATERIÁLU NA SKLÁDKU“.

Vzhledem k tomu, že společnost obecně potřebuje přesunout pozornost z konečné fáze, likvidace, na počáteční fázi, výrobu a produkt, řízení zdrojů, je nevyhnutelné a ctnostné udržovat při životě zkušenost jako Prato, plné společností. které se zabývají přeměnou takového „potenciálního odpadu“ na vynikající druhotné textilní suroviny, které mohou nahradit ty původní s konečným výsledkem, který je často na nejvyšší úrovni.

Všechny obce se dnes zavázaly ke zvyšování a zdokonalování tříděného sběru s přeměnou z textilních vedlejších produktů na vláknitý materiál připravený k výrobě produktů, jako jsou mykané příze, mykané tkaniny a tak dále (přibližně 142 500 tun transformovaných v Pratu v roce 2017), přispěli jsme k tomu, že samotná kolekce dává smysl, který by bez ctnostného cyklu, jako je recyklace textilu, hřešil na neúplnost.
To neznamená, že není vyžadována náležitá pozornost i ze strany zákazníka; zejména ve vztahu k použití, které musí být provedeno z hotového výrobku. Ve skutečnosti se může stát, že pro typ použitého materiálu laboratorní testy poskytnou různé výsledky, jak o vláknitém složení, tak o ekotoxicitě samotného produktu. Jakékoli testy na reprezentativním vzorku ke zjištění souladu s použitím regenerované suroviny musí následně vždy provést kupující.
Výzvou, které dnes velké značky s odhodláním čelí, je podnítit používání recyklovaných vláken tím, že tuto novou módu nazvou „RECYKLOVANÁ MÓDA“, je to IMPERATIV TEĎ, trend, který integruje výzvu udržitelnosti.

Největší a nejinovativnější nadnárodní společnosti v dnešním světě soutěží o firemní odznak „REGENERATRICE“.

S ohledem na výše uvedené musí druhou textilní surovinu, kterou čtvrť Prato každý den produkuje, uvítat ti, kdo vidí možnost jejího využití.

Právě kvůli přínosu, že recyklace textilních vláken má pozitivní účinky na životní prostředí, se zasvěcení domnívají, že by tento proces měl být ze strany institucí stále více upřednostňován.

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Velkoobchodní prodej a obchodní zastoupení

Lady Dee's Traumgarne

Dřevěné stojánky

Kontakty
Logo
Klubíčka od srdíčka
Monika Fialková
Monika Fialková
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz