Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
12.02.2022
DENIM TWEED
Firma Schachenmayr přináší pro letošní rok novinku mezi udržitelnými materiály Denim Tweed   Denim Tweed  obsahuje převážně recyklované materiály. B... číst celé
03.04.2021
Borgo de' Pazzi
  Borgo de' Pazzi je italská rodinná firma, která vyrábí luxusní příze od roku 1978. Příze jsou zpracovávány ručně a firma si zakládá na tom, že ve... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Turecký výrobce prémiových přízí, jediný výrobce, který získal 1. třídu OEKO TEX certifikace na všechny své výrobky - ty jsou tedy vhodné i pro děti do 3 let.

Výrobce je rovněž držitelem certifikace GOTS - nejpřísnějšího mezinárodního bioekologického standardu.

Firma Etrofil sídlí v tureckém městě Istanbul 

Něco málo o Istanbulu.

Kolem roku 660 př. n. l. založili osadníci z Megary sídliště Bazantion, které je v letech 513 – 479 př. n. l. pod perskou nadvládou. V roce 340 př. n. l. je město obléháno Filipem II, avšak bez úspěchu. Ale již v roce 318 př. n. l. ho dobyl Antigonos, jeden z generálů Alexandra. V roce 196 n. l. je Byzantion zničen Septimem Severem, protože se během bojů o moc v Římě postavilo na stranu poražených. V roce 330 je město jmenováno císařem Konstantinem jako nové hlavní město Římské říše. Přesto, že se oficiálně nazývá Nový Řím, mezi obyvateli se ujal název Konstantinopol.

V roce 395 za vlády císaře Arcadia se Konstantinopol stává hlavním městem Byzantské říše (Východořímská říše). Za vlády císaře Justiniana dosahuje Byzantská říše svého největšího rozkvětu a ve městě je postaveno mnoho pěkných monumentů.
V letech 532 – 537 je postavena nejznámější istanbulská památka Hagia Sofia (Svatá moudrost). V letech 717 – 741 je císařem Leem podporován ikonoklasmus a v roce 843 schvaluje císařovna Theodora opět uctívání obrazů.
13. dubna 1204 vniknou do města křižáci, kteří jsou podporováni benátskou flotilou, vyplení ho a zpustoší během jediné noci. V roce 1261 se podaří Michaelu VIII. Palaiologovi dobýt Konstantinopol téměř bez boje zpět.
V roce 1453 dochází k důležité události pro Istanbul – město se za vlády Fatiha Sultana Mehmeta stává hlavním městem Osmanské říše. V letech 1550 – 1557 je postavena Süleymanská mešita a v letech 1609 – 1616 mešita Sultanahmet (Modrá mešita). V roce 1699 ztrácí Osmanská říše uzavřením Karlovického míru části Balkánu.

30. října 1918 je na konci 1. světové války podepsáno příměří v Mondrosu. Spojenci nato obsadili Turecko a Istanbul. 15. května 1919 připlulo řecké vojsko za podpory spojenců do Izmiru. V letech 1919 – 1923 organizuje Mustafa Kemal Atatürk národní osvobozeneckou válku, je sesazen poslední osmanský sultán Mehmet VI. a 25. června 1923 je podepsána lausannská mírová smlouva. 29. října 1923 je založena nová Turecká republika a Mustafa Kemal Atatürk se stává 1. prezidentem Turecka.

Pamětihodností v Istanbulu je nepočítaně, ty nejznámější jsou Modrá mešita, muzeum Hagia Sofia, palác Topkapipalác Dolmabahce a Süleymanská mešitamuzeum ChoraHipodrom nebo Cisterna Yerebatan.

Tudy k nabídce od Etrofil

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Velkoobchodní prodej a obchodní zastoupení

Lady Dee's Traumgarne

Dřevěné stojánky

Kontakty
Logo
Klubíčka od srdíčka
Monika Fialková
Monika Fialková
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz